Tähtvere Puhkepark

 

Tähtvere Puhkepargis on mitmeid vaba aja veetmise ning sportimise võimalusi.

Tartu laululava on suurürituste toimumise paik, mis ürituste vahelisel ajal on tasuta avatud, mõnusat ajaveetmist pakkuv koht nii suurtele kui väikestele.

Laste- ja noortepark pakub veidi ekstreemsemaid elamusi kui  tavapärane väikelaste mänguväljak, seal saavad mõnusasti aega veeta ka lapsi saatma tulnud lapsevanemad.

Skatepark on  noorte sportlik vaba aja veetmise koht, mis on kujunenud ka sarnase elustiiliga noorte kohtumispaigaks.

Spordipargis on suvisel ajal võimalik kasutada 850-m asfalteeritud rullirada ning selle kõrval asuvat hakkepuidust jooksurada ja 1,2 km sprindirada. Dendropargis asuvad 1,3 ja 5 km matkarajad ning 2013.a suvel rajatud Tartu esimene, täismõõtmetes  18 rajaga disc golfi park.

Tähtvere spordipargis asub 2009.a avatud Eesti esimene ja seni ainuke BMX jalgrattakrossi rada.

Külmakraadide olemasolul tehakse spordiparki kunstlumest suusarajad ning  laulukaare all avatakse liuväli. Suusaradu on loodusliku lume olemasolul kokku 8 km. Uiske, suuski ja teisi spordivahendeid saab laenutada laululavalt.

Puhkepargi territooriumil on võimalik kasutada tasuta wifi ühendust. Paroolid saab infolauast.

Territooriumil on ka mitmekülgne vaba aja veetmise koht – dendropark. Dendropargi 1-5 km suusarajad on hinnatud kui hea profiiliga nii algajatele kui edasijõudnutele sobivaks harrastuspaigaks. Suvel on rajad kasutusel jooksmiseks või jalutamiseks.

 

Spordipidu.ee korraldab siin järgmisi spordipidusid:

  • Orienteerumine / Aardejaht

 

Aadress: Laulupeo pst. 25, Tartu