Tartu Tall

Väga hea asukohaga ratsakompleks Tartu Tall asub kesklinnast vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Selles tsaariajal ehitatud tallis toimusid esimesed Eesti Vabariigi ratsavõistlused ning  1936. aastal valmis siin ka Eesti esimene sisemaneež. Tall ja kõrvalhooned on kuulutatud muinsuskaitse all olevateks hooneteks.  Tartu tallis tegutsev Ratsarügemendi klubi on registreeritud Eesti Spordiregistris ja teeb koostööd Tartu linnaga.

Käesoleval ajal tegeletakse Tartu Tallis eelkõige rahvusvahelisel tasemel, maailmas järjest enam populaarsust koguva, kestvusratsutamisega. Samas on võimalik nii algajatel, edasijõudnutel  kui ka erivajadustega isikutel  atesteeritud treenerite juhendamisel tegeleda ka teiste ratsaspordi- ja teraapiaaladega ning võtta osa ratsamatkadest.

Spordipidu.ee korraldab Tartu Tallis ratsutamisega seotud sünnipäevi. Valikus on nii ratsutamine platsil, ratsamatk looduses (vajalik eelnev ratsutamise oskus) kui ka saanisõit talvel. Ratsakompleksi ääres asub jalgpalliväljak, mis annab hea võimaluse ratsutamise kõrval ka pallimänge harrastada. Sünnipäevalaua katmisele lisaks on võimalik kohapeal ka grillida.

Sünnipäevapidusid on võimalik läbi viia aastaringselt!

Tartu Tall koduleht

 

Aadress: Jänese 23, Tartu